Παρασκευή 30 Απριλίου 2010

Αυτό θα πεί ποδόσφαιρο...

Όποιος χτες κάθισε και είδε το ματς της Fulham θα κατάλαβε γιατί το ποδόσφαιρο είναι το πιο ωραίο άθλημα στον κόσμο. Χτες η Fulham πήρε την πρόκριση για τα τελικά του Europa Leaque εκεί που θα αντιμετωπίσει την Atletico η οποία αν και έχασε στο Anfield από την Liverpool (2-1) πέρασε (στα τελικά) λόγω του γκολ που είχε πετύχει ο Forlan στην Μαδρίτη.
Η Fulham αν και βρέθηκε πίσω στο score μετά από την εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Petric(22 λεπτό) κατάφερε να γυρίσει το ματς στο δεύτερο ημίχρονο(μέσα σε 7 λεπτά) με ένα goal του Davies (στο 69) και ένα goal του Gera (στο 76) Πάντως, θα μπορούσαμε να έχουμε γκολ με το "καλημέρα", αφού μόλις στο 3’ ο Μπόμπι Ζαμόρα έφτασε μια ανάσα από την επιτυχία για τους γηπεδούχους, αλλά σε δύο διαδοχικά σουτ μέσα από την περιοχή ο Ροστ, είπε «όχι». Το παιχνίδι πάντως ήταν κλειστό, με τους επιθετικούς να περιορίζονται στον άχαρο ρόλο του να απασχολούν απλά τους αντίπαλους αμυντικούς. Ειδικά, ο Ρουντ Φαν Νίστελροϊ θύμιζε «καλαμιά στον κάμπο».