Ο Λεονάρντο ισοφάρισε για την ΑΕΚ
48' 1-0 ΠΡΙΤΤΑΣ
93' 1-1 LEONARDO

Ο Λεονάρντο "έκλεψε" τον βαθμό.

Ο Αρης κρατούσε στα χέρια του τους τρεις βαθμούς με το γκολ του Πρίττα στο 48ο λεπτό ωστόσο στις καθυστερήσεις ο Λεονάρντο «έκλεψε» τον πόντο και διατήρησε την Ενωση πάνωαπό τους Θεσσαλονικείς στην ειδική βαθμολογία των πλέι οφ. Χάρη σε αυτό το αποτέλεσμα, ο ΠΑΟΚ εξασφάλισε και μαθηματικά την πρώτη θέση, που οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η εξέλιξη του αγώνα:
1 To παιχνίδι ξεκίνησε
8 Σέντρα σουτ του Χαβίτο από δεξιά, άουτ
16 Ο Χαβίτο σέντραρε παράλληλα από δεξιά, ο Τζόνσον από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα όμως το τέρμα σωστά ακυρώθηκε καθώς ο Αμερικάνος φορ ήταν σε θέση οφ σάιντ
18 Δυνατό σουτ του Αραούχο έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το δοκάρι
30 Παιχνίδι κέντρου σε αυτό το πρώτο μισάωρο στο «Κλεάνθης Βικελίδης», χωρίς μεγάλες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες
42 Ο Ντέιλι στη θέση του Τζόνσον, που τραυματίστηκε και δεν μπορεί να συνεχίσει
45 Δυνατό σουτ του Πρίττα από το ύψος της περιοχής, άουτ
48' 1-0 Σουτ του Ντέιλι μέσα από την περιοχή, ο Αραμπατζής έδιωξε αρχικά όμως ο Πρίττας που πήρε το "ριμπάουντ" έστειλε από κοντά την μπάλα στα δίχτυα...
48 Κάρτα στον Μάκο
55 Ο Λεονάρντο στην θέση του Γκέντσογλου
56 Kάρτα στον Κουλοχέρη ια κράτημα στον Σκόκο
61 Κόρνερ του Κόκε από αριστερά, κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι από τον Φερνάντες, ο Αραμπατζής μπλόκαρε εύκολα
63 Ο Νέμεθ στη θέση του Μπλάνκο
66 Ο Αραβίδης στη θέση του Κόκε
70 Κάρτα στον Αραούχο για μαρκάρισμα πάνω στον Αραβίδη
75 Ο Ναφτί στη θέση του Αντού
76 Σέντρα του Λεονάρντο από αριστερά, ο Τζιμπούρ από πλεονεκτική θέση δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι του και να ισοφαρίσει
80 Μετά από σέντρα του Λεονάρντο, ο Τζιμπούρ σκόραρε αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφ σάιντ. Μια φάση που ίσως οριακά να είναι σε ελεγχόμενη θέση
81 Ο Γκερέιρο στη θέση του Μάκου
90 Δυνατό σουτ του Αράνο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι
90+ 1-1 Σέντρα του Σκόκο από αριστερά, ο Λεονάρντο εκμεταλλεύθηκε την αδράνεια των αμυντικών του Αρη και περισσότερο του Αράνο και από κοντά ισοφάρισε σε 1-1, με την λήξη του ματς